Adres: Szkola Żeglarstwa JKM Gryf al. Jana Pawła II 11A, 81-345 Gdynia

Email: biuro@szkolagryf.pl

Rejsy stażowe

Od wielu lat organizujemy rejsy szkoleniowo-stażowe po Morzu Bałtyckim. Rejsy te są nastawione na zdobywanie doświadczenia morskiego i doskonalenie praktycznej wiedzy żeglarskiej pod okiem doświadczonego kapitana. Podczas rejsu każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z żeglarstwem morskim (nawigacja, locja morska, przepisy, meteorologia).

Rejsy weekendowe to idealny sposób na spędzenie czasu po pracowitym tygodniu. Rewelacyjne na krótki wypad  ze znajomymi lub rodziną. Podczas każdego rejsu doświadczony kapitan prowadzi jacht, instruuje załogantów i czuwa nad bezpieczeństwem uczestników. Każdy uczestnik  jest członkiem załogi, bierze udział w przygotowaniu posiłków i zajęciach żeglarskich. Aby wziąć udział w rejsie nie jest wymagane żadne doświadczenie ani kwalifikacje żeglarskie.
Prowadzący rejs nie partycypuje w kosztach.

Koszt 250 PLN + kasa jachtowa

REJSY TYGODNIOWE MIZAR

termin Cena rezerwacja online
30.05. ÷ 05.06.2020 950 PLN+ kasa jachtowa
Brak miejsc
27.06. ÷ 03.07.2020 950 PLN+ kasa jachtowa
Brak miejsc
25.07. ÷ 31.07.2020 950 PLN+ kasa jachtowa Brak miejsc
22.08. ÷ 28.08.2020 950 PLN+ kasa jachtowa
19.09. ÷ 25.09.2020 950 PLN+ kasa jachtowa

Jachty

Rejsy odbywają się na naszych jachtach klubowych w tym na 2 klasykach, których coraz mniej na naszych wodach. A szkoda, bo to są właśnie dzielne jachty z duszą, które pod wieloma względami przewyższają plastikowe jednostki masowej produkcji.

• s/y Mizar – Nowa 33-stopowa jednostka z kołem sterowym.Super jacht do kursów na jachtowego sternika morskiego oraz do rejsów stażowych
  • s/y Andromeda – klasyk – szybka i duża jednostka,
  • s/y Tauri – klasyk – Konik Morski/Tuna po generalnym remoncie w 2014r. – przepiękny oldtimer,
  • s/y Albatros – Bonito 9 – kto pływał na tego typu jachcie, zna jego zalety. Dzielna, bezpieczna jednostka
  • s/y Orion – klasyczny jacht z 1936 roku o mahoniowym kadłubie,utrzymany od lat w doskonałym stanie, flagowa jednostka klubowa

Wszystkie jachty wyposażone są w morskie WC, GPS z ploterem, tratwę ratunkową, echosondę, dodatkowe komplety żagli sztormowych, EPIRB, radiostacje VHF i wszystko to, co jest potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej żeglugi. Są to jachty komercyjne podlegające restrykcyjnym co rocznym kontrolom.

Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i ustaleń załogi ze skipperem. W ciągu 7 dni możemy dotrzeć do malowniczych portów południowej Szwecji, takich jak Karlskrona, Kalmar czy Visby. Przy sprzyjającym wietrze można również dopłynąć na Bornholm, a praktycznie zawsze w zasięgu jest niewątpliwie warta odwiedzenia Kłajpeda. Wracając możemy również odwiedzić któryś z polskich portów: Łebę, Władysławo lub Hel.

Prowadzący rejs nie partycypuje w kosztach.

Szczegółowe informacje i zapisy:

telefon: (58) 620-23-61
(w godzinach pracy sekretariatu pon.-pt. 8.00 – 16.00)

telefon komórkowy: 600 019 784

adres e-mail: biuro@szkolagryf.pl