Adres: Szkola Żeglarstwa JKM Gryf al. Jana Pawła II 11A, 81-345 Gdynia

biuro@szkolagryf.pl

Rejsy stażowe

Od wielu lat organizujemy rejsy szkoleniowo-stażowe po Morzu Bałtyckim. Rejsy te są nastawione na zdobywanie doświadczenia morskiego i doskonalenie praktycznej wiedzy żeglarskiej pod okiem doświadczonego kapitana. Podczas rejsu każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z żeglarstwem morskim (nawigacja, locja morska, przepisy, meteorologia).

Co zabrać ze sobą na rejs stażowy?
– dokumenty podróżne: dowód osobisty, paszport
– sztormiak, kalosze, dwa, trzy swetry lub polary, dwie trzy pary spodni
– ciepłą bluza, cieńsze bluzy lub koszule flanelowe, koszulki T-shirt
– dres, bielizna, ciepłe, grube skarpety, bielizna termoaktywna
– rękawiczki żeglarskie/rowerowe, ciepła czapka
– czapka i okulary przeciwsłoneczne, ubrania na słoneczną pogodę, krem z filtrem (rejsy letnie)
– ręcznik, kosmetyczka ze wszystkim co niezbędne, klapki pod prysznic
– śpiwór, poduszka
– sznureczki, gumki na smycze zabezpieczające do okularów, czapki z daszkiem
– stosowane na stałe lekarstwa w odpowiednim zapasie

Rejsy weekendowe to idealny sposób na spędzenie czasu po pracowitym tygodniu. Rewelacyjne na krótki wypad  ze znajomymi lub rodziną. Podczas każdego rejsu doświadczony kapitan prowadzi jacht, instruuje załogantów i czuwa nad bezpieczeństwem uczestników. Każdy uczestnik  jest członkiem załogi, bierze udział w przygotowaniu posiłków i zajęciach żeglarskich. Aby wziąć udział w rejsie nie jest wymagane żadne doświadczenie ani kwalifikacje żeglarskie.
Prowadzący rejs nie partycypuje w kosztach.

Koszt 400 PLN + kasa jachtowa

REJS WEEKENDOWY

termin Cena rezerwacja online
Brak terminu 400 PLN + kasa jachtowa ok. 100 PLN Brak miejsc

Rejs zaczyna się w piątek o godzinie 18:00, a kończy w niedzielę o godzinie 16:00

Jachty

Rejsy odbywają się na naszych jachtach klubowych w tym na 2 klasykach, których coraz mniej na naszych wodach. A szkoda, bo to są właśnie dzielne jachty z duszą, które pod wieloma względami przewyższają plastikowe jednostki masowej produkcji.

• s/y Mizar – Nowa 33-stopowa jednostka z kołem sterowym.Super jacht do kursów na jachtowego sternika morskiego oraz do rejsów stażowych
  • s/y Andromeda – klasyk – szybka i duża jednostka,
  • s/y Tauri – klasyk – Konik Morski/Tuna po generalnym remoncie w 2014r. – przepiękny oldtimer,
  • s/y Albatros – Bonito 9 – kto pływał na tego typu jachcie, zna jego zalety. Dzielna, bezpieczna jednostka
  • s/y Orion – klasyczny jacht z 1936 roku o mahoniowym kadłubie,utrzymany od lat w doskonałym stanie, flagowa jednostka klubowa

Wszystkie jachty wyposażone są w morskie WC, GPS z ploterem, tratwę ratunkową, echosondę, dodatkowe komplety żagli sztormowych, EPIRB, radiostacje VHF i wszystko to, co jest potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej żeglugi. Są to jachty komercyjne podlegające restrykcyjnym co rocznym kontrolom.

Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i ustaleń załogi ze skipperem. W ciągu 7 dni możemy dotrzeć do malowniczych portów południowej Szwecji, takich jak Karlskrona, Kalmar czy Visby. Przy sprzyjającym wietrze można również dopłynąć na Bornholm, a praktycznie zawsze w zasięgu jest niewątpliwie warta odwiedzenia Kłajpeda. Wracając możemy również odwiedzić któryś z polskich portów: Łebę, Władysławo lub Hel.

Prowadzący rejs nie partycypuje w kosztach.

REJSY TYGODNIOWE

termin Cena rezerwacja online
28.05. ÷ 05.06.2022 Rejsy na Mizarze, 1200 PLN+ kasa jachtowa 350 zł, zbiórka sobota godz: 11:00 BRAK MIEJSC
25.06. ÷ 03.07.2022 Rejsy na Mizarze, 1200 PLN+ kasa jachtowa 350 zł, zbiórka sobota godz: 11:00 3 miejsca
20.08. ÷ 28.08.2022 Rejsy na Mizarze, 1200 PLN+ kasa jachtowa 350 zł, zbiórka sobota godz: 11:00 BRAK MIEJSC
17.09. ÷ 25.09.2022 Rejsy na Mizarze, 1200 PLN+ kasa jachtowa 350 zł, zbiórka sobota godz: 11:00 BRAK MIEJSC

Zadatek na rejs 300 zł wpłacana na konto klubu. Zaokrętowanie  w sobotę w godzinie 9:00.

Szczegółowe informacje i zapisy:

telefon: (58) 620-23-61
(w godzinach pracy sekretariatu pon.-pt. 8.00 – 16.00)

telefon komórkowy: 600 019 784

adres e-mail: biuro@szkolagryf.pl