Rejsy stażowe Bałtyk

Rejsy stażowe

Od wielu lat organizujemy rejsy szkoleniowo-stażowe po Morzu Bałtyckim. Rejsy te są nastawione na zdobywanie doświadczenia morskiego i doskonalenie praktycznej wiedzy żeglarskiej pod okiem doświadczonego kapitana. Podczas rejsu każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z żeglarstwem morskim (nawigacja, locja morska, przepisy, meteorologia).

Jachty

Rejsy odbywają się na naszych jachtach klubowych w tym na 2 klasykach, których coraz mniej na naszych wodach. A szkoda, bo to są właśnie dzielne jachty z duszą, które pod wieloma względami przewyższają plastikowe jednostki masowej produkcji.

• s/y Mizar. Nowa 33-stopowa jednostka z kołem sterowym. Super jacht do kursów na jachtowego sternika morskiego oraz do rejsów stażowych
  • s/y Andromeda – klasyk – szybka i duża jednostka,
  • s/y Tauri – klasyk – Konik Morski/Tuna po generalnym remoncie w 2014r. – przepiękny oldtimer,
  • s/y Albatros – Bonito 9 – kto pływał na tego typu jachcie, zna jego zalety. Dzielna, bezpieczna jednostka

Wszystkie jachty wyposażone są w morskie WC, GPS z ploterem, tratwę ratunkową, echosondę, dodatkowe komplety żagli sztormowych, EPIRB, radiostacje VHF i wszystko to, co jest potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej żeglugi. Są to jachty komercyjne podlegające restrykcyjnym co rocznym kontrolą

Trasa

Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i ustaleń załogi ze skipperem. W ciągu 7 dni możemy dotrzeć do malowniczych portów południowej Szwecji, takich jak Karlskrona, Kalmar czy Visby. Przy sprzyjającym wietrze można również dopłynąć na Bornholm, a praktycznie zawsze w zasięgu jest niewątpliwie warta odwiedzenia Kłajpeda. Wracając możemy również odwiedzić któryś z polskich portów: Łebę, Władysławo lub Hel.

Terminy i ceny

25.05 do 03.06 sy Tauri cena 900zł- BRAK MIEJSC
28.05 do 3.06 sy Mizar cena 750 zł – BRAK MIEJSC
28.05 do 03.06 sy Orion cena 750 zł – BRAK MIEJSC
25.06 do 29.06 sy Andromeda cena 550zł – BRAK MIEJSC

20.08 do 24.08 sy Andromeda cena 550zł
24.09 do 30.09 sy Andromeda cena 750zł

s/y Mizar- nowa 33 stopowa jednostka 990zł
rejsy siedmiodniowe, 3 kajuty 2 osobowe plus mesa. Łazienka z ciepłą wodą i prysznicem. Trasa rejsu poglądowa uzależniona od warunków wiatrowych.
Dużo nawigacji, manewrów w portach. Polecamy.

30.06-06.07 Gdynia-Kalskrona-Gdynia – DWA OSTATNIE MIEJSCA
14.07-21.07 Gdynia-Gotland-Gdynia – BRAK MIEJSC
11.08-19.08 Gdynia-Bornholm-Gdynia
25.08-02.09 Gdynia-Kalskrona-Gdynia