Adres: Szkola Żeglarstwa JKM Gryf al. Jana Pawła II 11A, 81-345 Gdynia

+48 600 019 784

biuro@szkolagryf.pl

Radiooperator SRC, dla uczestników szkolenia na jachtowego sternika morskiego- bezpłatnie

W załodze jachtu wyposażonego w radiotelefon morski VHF musi znajdować się przynajmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia do prowadzenia łączności w paśmie morskim UKF. W Polsce uprawnienia te daje Świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu (SRC) w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żeglugi śródlądowej wystawiane na podstawie egzaminu przez UKE.

Kurs radiooperatora krótkiego zasięgu (Short Range Communication) SRC pomaga przygotować się do państwowego egzaminu Organizowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

 

W ramach szkolenia:

  • zapoznasz się z podstawami radiotechniki w zakresie potrzebnym do rozumienia zasad funkcjonowania systemów radiowych używanych na jachtach dokładnie zapoznasz się z poszczególnymi składowymi systemu GMDSS
  • nauczysz się używać wszystkich funkcji jednego z najpopularniejszych na rynku radiotelefonów VHF DSC Raymarine Ray49E
  • omówimy i przećwiczymy na rzeczywistym sprzęcie zasady prowadzenia łączności w różnych sytuacjach, z jakimi można spotkać się w praktyce morskiej; przećwiczymy również podstawy komunikacji w języku angielskim
  • przeanalizujemy wspólnie zestaw pytań testowych wykorzystywanych na egzaminie państwowym w UKE

 

Kurs 1-dniowy
Zajęcia prowadzimy w siedzibie szkoły. Kurs odbywa się w piątki lub soboty od godz. 9.00 do 19.00 (z przerwą na posiłek we własnym zakresie). Terminy do uzgodnienia. Minimum aby kurs się odbył to 2 osoby.

Terminy kursów są dostosowane do terminów egzaminów organizowanych w Szkole Morskiej w Gdyni (poniedziałek po kursie). Można zdawać też w innych terminach – harmonogram egzaminów na stronie UKE.
Terminy już wkrótce

UWAGA!
Na egzamin należy zapisywać się z 14-dniowym wyprzedzeniem. Szczegóły na stronie UKE – informacja o egzaminach SRC

Cena kursu: 350 zł
dla naszych kursantów 299zł
dla członków klubu JKM Gryf 299zł

dla uczestników szkolenia na Jachtowego Sternika Morskiego -BEZPŁATNIE

Sprawdź nasze OFERTY SPECJALNE→

Wpłaty za szkolenie można dokonywać gotówką w sekretariacie JKM Gryf lub przelewem na konto nr 11 1050 1764 1000 0023 1353 6381.

Istnieje możliwość noclegu na jachtach w cenie 20zł za dobę. Tylko dla uczestników kursu w miarę dostępności miejsc.

Translate »