Adres: Szkola Żeglarstwa JKM Gryf al. Jana Pawła II 11A, 81-345 Gdynia

biuro@szkolagryf.pl

Akwen szkoleniowy

Marina Gdynia to największa marina Zatoki Gdańskiej. Mamy tu do dyspozycji y-bomy, dalby, keje przy których można stawać alongside – wszystko to wykorzystujemy podczas intensywnych zajęć z manewrowania. Marina jest też nowocześnie wyposażona – pływające pomosty z zamykanymi na kartę bramkami, pełne zaplecze socjalne, bezprzewodowy dostęp do internetu.

Jej niewątpliwą zaletą jest również lokalizacja w samym centrum miasta (blisko plaży miejskiej, sklepów, restauracji, pubów). Zajęcia praktyczne prowadzimy na wodach Zatoki Gdańskiej i w gdyńskiej marinie.

Akwen Zatoki Gdańskiej oferuje duże możliwości żeglarskie i poznawcze. Występuje tu intensywny ruch statków, często zmieniające się warunki atmosferyczne, różnorodność wybrzeża i wiele portów w zasięgu kilkugodzinnego rejsu. Jest to doskonały „poligon” dla wszystkich pragnących rozpocząć morską przygodę lub doskonalić swoje umiejętności – można tutaj doświadczyć zarówno żeglugi w pobliżu wejść do dużych portów morskich, jak i zapoznać się z klimatycznymi marinami w Helu, Jastarni, Pucku czy Sopocie. Gdynia, a razem z nią nasza marina należy do najlepiej osłoniętych, a przez to bezpiecznych portów bałtyckich. Dzięki temu mimo pływania po wodach morskich dość rzadko można tu doświadczyć warunków, które są nieprzyjemne lub utrudniają przeprowadzenie zajęć na wodzie (zafalowanie, bardzo silny wiatr).